Yükleniyor...

Endüstriyel ve teknolojik bilgi birikimi

FELCO, en başından beri ürün aralığını tasarlamak ve üretmek için gereken tüm endüstriyel süreçlere ve teknolojilere hakim olmaya çalıştı. Bu prensip, FELCO'nun teknolojik ilerlemeleri sistematik olarak üretimin her aşamasına entegre edebilmesini ve 75 yılı aşan üretim deneyimiyle kazandığı bilgi birikimini bu teknolojilerle birleştirebilmesini sağladı. Üretim süreçlerine tam hakim olabilmek, ürünlerin kalite standardını garanti etmektedir; üretim kapasitesindeki ustalık ise, müşterilere sorunsuz ve zamanında teslimatlar yapılmasını sağlar.

Félix Flisch zeki bir mücitti

Félix Flisch ve FELCO birbirinden ayrılamaz. Kendini yetiştirmeyi başarmış, vizyon sahibi bu eğitimli tesisatçı ve tornacı, 1945'de sınırlı kaynaklara rağmen kendine bir hedef belirledi: diğerlerinden çok farklı budama makasları yaratmak ve bunları İsviçre dışında satmak.

Félix Flisch bu amaçla eski bir saat yapımı fabrikasını satın aldı. Bunun hemen ardından yeni bir dönüm noktası yaşandı: o güne kadar tarım sektöründe kullanılan sıradan aletlerden olan budama makasları, en kaliteli ve hassas özel aletler haline geldi. Ürünlerinin konforunu ve verimini sürekli olarak geliştiren Félix Flisch, yüksek beklentilere sahip profesyonellerin bu ürünleri fark etmeye başlamasını bekledi,.

Ve umduğu ihracat yavaş yavaş başladı. Bekleyen zorluk ise, yeni pazarlara açılmakla yeni üretim araçları arasında bir denge sağlamaktı. Ancak en önemlisi, ürünlerin her zaman yenilenmesi ve teknolojik açıdan ilerlemesiydi.

Bugün dünyada 120'den fazla ülkede satılan ve mükemmel budama ve kesme ürünleri sunmakla bilinen FELCO, kurucusu Félix Flisch'in tüm hayallerinin gerçekleşmesini sağlamıştır.

ERGONOMİ

PARÇALARIN BİRBİRİYLE DEĞİŞTİRİLEBİLİRLİĞİ

AYANIKLILIK

ERGONOMİ

PARÇALARIN BİRBİRİYLE DEĞİŞTİRİLEBİLİRLİĞİ

AYANIKLILIK

Fikirler ve ürünler

İlk budama makasının (FELCO 1) patentini alırken, Félix Flisch şu prensiplere bağlı kalmaktaydı:

  • Olabildiğince ERGONOMİK aletler üretmek
  • Bileşenlerin, tüm parçaların BİRBİRİYLE DEĞİŞTİRİLEBİLECEĞİ şekilde hassas olmasını sağlamak
  • Aletlerin kesim kalitesini ve DAYANIKLILIĞINI garanti etmek için eldeki en iyi malzemeleri kullanmak.

FELCO, ürün stratejisi oluşturmak ve geliştirmek amacıyla tüm pazarlardaki fikirleri dinlemektedir ve müşterilerinin ihtiyaçları konusunda son derece hassastır. Yenilikçi ve çığır açan çözümler sunma çabası devam etmektedir. Araştırma ve Geliştirme departmanının görevi, her zaman rakiplerden bir adım önde olunmasını sağlayarak şirketin geleceğini garanti altına almaktır.

75 yıldır fikirler ve yenilikler

75 yıllık deneyimi içerisinde FELCO, ürün yelpazesinde önemli bir genişlemeye şahit oldu. Şirketin faaliyete geçmesini sağlayan basit budama bıçakları zamanla döner saplı budama bıçaklarıyla birleştirilmiş, günümüzde ise yenilikçi malzemelerden üretilen yüksek performanslı elektrikli/havalı güçlendirilmiş aletlerle zirveye ulaşmıştır.

FELCO Kablo ve Tel Kesicilerinin üçgen kesme teknolojisinden anlaşılabileceği gibi, yenilikçi ve doğru fikirler pazarda her zaman olumlu karşılanmıştır.