Ładuję...
24 May 2013

Przenośne elektryczne nożyce do przycinania FELCO 801 do intensywnej pracy.

Model FELCO 801 stanowi rozszerzenie asortymentu przenośnych elektrycznych nożyc do przycinania firmy FELCO. Dzięki swojej płaskiej konstrukcji ten nowatorski model sprawdzi się doskonale do przycinania winnicy. Szybkie, lekkie i ergonomiczne nożyce FELCO 801 łatwo znajdują drogę do gałęzi, które wymagają przycięcia. Ze średnicą cięcia do 30 mm nożyce FELCO 801 nadają się idealnie do wielu innych zastosowań.

Model FELCO 801 tej Szwajcarskiej marki stanowi idealne przenośne narzędzie elektryczne do cięcia w zakresie średnic do 30 mm. Są przeznaczone przede wszystkim do prac w winnicach, ale FELCO 801 mogą być również stosowane do ogrodnictwa, pielęgnacji i prac przy utrzymaniu parków i ogrodów.

Nożyce FELCO 801 zapewniają komfort we wszystkich etapach. Model FELCO 801 został zaprojektowany z uwzględnieniem wymagań profesjonalistów. Narzędzie to jest lekkie, wyważone w dłoni, wygodne i przyjemne w uchwycie. Spust przegubowy oraz zredukowana wielkość korpusu sekatorów do przycinania zapewniają niezrównaną łatwość obsługi. Ich ergonomia i niska masa ułatwiają pracę i zmniejszają obciążenie mięśni ręki i ramienia.

Osoby leworęczne nie muszą się już martwić, ponieważ jest asortyment zaprojektowany specjalnie dla nich:
model FELCO 801G.

Kompaktowy i lekki system zasilania ułatwia ruchy i zapewnia dobrą dystrybucję ciężaru akumulatora. Wyściółka filcowa zapewnia optymalną cyrkulację powietrza i w konsekwencji lepszy komfort. Silny i trwały system zasilania jest kompatybilny z innymi modelami z asortymentu FELCOtronic.

Bardzo miękka linka jest przełożona przez jedną z pętli, znajdujących się na każdym ramieniu, dzięki czemu nie zapląta się pomiędzy gałęziami.

Zwiększona produktywność dzięki FELCO 801. Kształt oraz geometria głowicy tnącej pozwala, aby FELCO 801 łatwo docierało do roślin wymagających cięcia.

Dokładna kontrola ruchu ostrza dzięki trybowi proporcjonalnemu to maksymalna precyzja, wydajność cięcia oraz bezpieczeństwo. Tryb częściowego otwarcia to oszczędność cennego czasu podczas cięcia małych średnic.

Inżynierowie tej szwajcarskiej marki zaprojektowali innowacyjny i wydajny układ mechaniczny, który wyróżnia się zwiększoną szybkością obrotową i zoptymalizowanym ruchem łożyska śrubowego kulkowego.

Jednostka zdalna wyświetla wiele użytecznych informacji, takich jak pozostały czas pracy na akumulatorze, liczbę cięć, rozwiązywanie problemów itp.

Akumulator jest w stanie dać energię na cały dzień przycinania, co zależy od twardości oraz średnicy przycinanych gałęzi. W razie potrzeby można dodać drugi akumulator niezależnie od stopnia naładowania. Dzięki technologii litowo-polimerowej (Li-Po) akumulator ładuje się w maksymalnie 2 godziny.

Bezpieczeństwo w czasie pracy jest zagwarantowane dzięki trybowi gotowości.

FELCO zaleca dwie wymienne głowice tnące do określonej pracy w FELCO 801: specjalną głowicę tnącą 800M zaprojektowaną do cięcia racic owiec i kóz oraz głowicę tnącą 800F, która jest idealna do małych średnic do 20 mm.

Narzędzie przyjazne naturze. Dzięki ulepszonej głowicy tnącej z wysokiej jakości stali, cięcie jest czyste i precyzyjnie dla średnic do 30 mm. To wspomaga gojenie ciecia i ma wpływ na zwiększoną produktywność rośliny. Geometria, poprawna regulacja głowicy tnącej i siła tego narzędzia umożliwiają efektywne cięcie gałęzi bez ich uszkadzania.

System regulacji mikrometrycznej upraszcza regulację głowicy tnącej i zapewnia perfekcyjne cięcie przez cały dzień.

Bardzo łata konserwacja. Konserwacja głowicy tnącej może być wykonana bardzo prosto bez konieczności rozbierania narzędzia, dzięki śrubie smarowej, która smaruje ostrze i kowadełko. Kute aluminium zapewnia narzędziu niespotykaną wytrzymałość i trwałość.

FELCO 801 sprawia wrażenie naturalnego przedłużenia ręki; użytkownicy będą się czuli jakby trzymali ręczne nożyce, jednocześnie korzystając z zalet przenośnych elektrycznych nożyc do przycinania.