Ładuję...
28 Jan 2011

FELCO ogłasza zmiany u sterów firmy

Les Geneveys-sur-Coffrane (styczeń 2011). Po raz pierwszy w 66-letniej historii firmy, wiodący szwajcarski producent FELCO wybierze dyrektora generalnego spoza rodzinnego grona. 43-letni Christophe Nicolet obejmie w lipcu stanowisko Dyrektora Generalnego, przejmując obowiązki od Laurenta Perrina, wnuka założyciela - Félixa Flischa.

P. Nicolet, kóry pochodzi z rejonu Neuchâtel, zaczął pracę w FELCO na stanowisku kierownika ds. przemysłowych 10 stycznia tego roku. Wcześniej pracował jako dyrektor naczelny różnych firm należących do grupy Swatch w Malezji i Szwajcarii. Przeniósł się do branży zegarmistrzowskiej po pracy w różnych firmach, szczególnie u producenta pieców przemysłowych - SOLO Swiss. Ma wykształcenie w branży mechanicznej, i ukończył studia podyplomowe z zarządzania biznesem.

Laurent Perrin, który był dyrektorem naczelnym FELCO do roku 2003, powiedział, że jego następca wprowadza do firmy szerokie doświadczenie na polu działalności i zarządzania.

"Christophe Nicolet rozumie procesy przemysłowe, ponieważ sam pracował na wielu stanowiskach operacyjnych. Obznajomiony jest z wyzwaniami technicznymi, które towarzyszą produkcji," powiedział. "Jego doświadczenie daje mu również świetny ogląd różnic kulturowych, która to wiedza jest niezbędna w firmie FELCO, działającej również poza swoim tradycyjnym terytorium."

Wizja przyszłości firmy FELCO jest dla dyrektora jasna - utrzymać pozycję firmy, równocześnie tworząc podwaliny do dalszego rozwoju.

"FELCO wytwarza produkty o znacznej jakości dodanej, łacząc różne działania w obrębie firmy. Stabilność oraz długoterminowa strategia pozwoliła firmie zająć na rynku międzynarodowym znaczącą pozycję przy równoczesnym utrzymaniu jakości," dodał.

P. Perrin planuje powrót do Kanady, gdzie zaczęła się jego kariera w FELCO. Wczesna emerytura nie wchodzi w rachubę. P. Perrin planuje podbić rynek północnoamerykański poprzez utworzenie dwóch nowych spóke zależnych, które rozprowadzałyby produkty firmy FELCO dla sektora botaniki w USA i Kanadzie. Jego zobowiązanie do nadzorowania rozwoju FLISCH Holding Group będzie oznaczało przyjęcie obowiązków Administratora i Dyrektora ds. Przedsięwzięć Strategicznych na innych polach.

"Firmę przekażę w dobre ręce," mówi. "Christophe Nicolet doskonale rozumie kulturę korporacyjną i wyznaje takie same wartości rodzinne, które tak dobrze służyły firmie FELCO."

O firmie FELCO
Félix Flisch, który zmarł w roku 2000, założył FELCO SA w roku 1945 w Geneveys-sur-Coffrane, w samym sercu "zagłębia producentów zegarków" w szwajcarskim regionie Arc Jurassien. Firma specjalizuje się w produkcji i handlu narzędziami do cięcia dla profesjonalistów. Mieszcząca się w regionie Neuchâtel, firma FELCO SA jest zakładem wzorcowym na światowym rynku sekatorów. Wysokiej jakości produkty firmy są projektowane i montowane w Szwajcarii. FELCO SA posiada 140 pracowników i odnotowała obroty w wysokości 41 milionów franków szwajcarskich w okresie 2009-2010. Współpracując z 40 podwykonawcami, firma eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów. FELCO posiada podmioty zależne w Szwajcarii, Francji, Niemczech, Belgii, Afryce Południowej i Australii.

W celu uzyskania dalszych informacji:
- Media (prasa): Patricia Borloz: T +41 328 581 449
- Inne pytania: Aby odnaleźć osobę ds. kontaktów z firmą FELCO w Twoim kraju: Skontaktuj się z nami