01 May 2019

NEW FELCO 14 & FELCO 15

FELCO 14 ve FELCO 15: Kompakt, kullanışlı ve  etkili yeni budama makasları. Sabit saplı (FELCO 14) veya döner saplı (FELCO 15) olarak sunulan modeller özellikle küçük elli kullanıcılar için uygundur… ama hepsi bu kadarla sınırlı değil.

Profesyonel ve amatör kullanıcılar, FELCO 14 ve FELCO 15’te markanın tüm ürünlerinde kullandığı ergonomi, dayanıklılık,üretim sürecindeki hakimiyeti ve tüm benzersiz uzmanlığını bulacaklar. Son derece kompakt ve kullanışlı olan bu iki yeni budama makası, her türlü ortamda en fazla 18 mm çapında bitkilerin kesilmesinde güçlü çözümler sunar.

Hafif kavisli bıçağıyla dikkat çeken kesme başlarının özel geometrisi sayesinde, FELCO 14 ve FELCO 15 budama makasları hem güçlü hem yumuşak bir kesim sunar. Örs bıçağın optimum eğimi, dalın eksene en yakın konumda tutulmasını sağlar ve kaymasını önler. Bu iki aletin modern ve rafine tasarımı, büyük bir kullanışlılık ve kesilecek dallara kolay erişim sağlar. Dövme alüminyumdan saplar (ömür boyu garantili) hafif ve sağlamdır; şekli de iyi bir kavrama sağlar. Budama makasının özenli ergonomisi, açılı kesme başı ve amortisörlerin varlığı en zor işlerde bile büyük bir kullanım kolaylığı ve iyi bir kavrama sağlarken bilek ve el çabasını azaltır. FELCO 14 ve FELCO 15 budama makaslarında yüksek kaliteli sertleştirilmiş çelikten bıçak ve örs bıçak bulunur. Tel kesici ve özsu oluğu çalışmayı kolaylaştırırken mikrometrik sistem aletin sıkıştırmasının hassas ve kesin ayarına olanak tanır. Tüm FELCO budama makaslarında olduğu gibi, FELCO 14 ve FELCO 15'in parçaları da değiştirilebilir. Bu makul yedek parça sistemi, kullanılmış aletlere tekrar yenilik kazandırırken kullanım ömürlerini de uzatır.

“Pazardaki talebe karşılık olarak ve sahadaki profesyonel kullanıcılarımızla işbirliği içinde, verimli ve hafif olan iki küçük budama makası geliştirdik. Böylece küçük elleri olan ya da kompakt ve çok kullanışlı bir budama makası isteyen kullanıcılara bir alternatif sunarak FELCO ürün serisini tamamlıyorlar. En küçük ayrıntısına kadar incelikle tasarlanan, tamamen yenilenebilir enerji kullanılarak ve kalite standartlarımıza göre üretilen FELCO 14 ve FELCO 15 özellikle fidancılık, peyzaj, bağcılık sektörlerinde, fideliklerde ve park ve bahçelerin bakımlarında tüm budama işlerinde takdir edilecek”, diyor FELCO CCO’su Stephan Kopietzki.