01 Sep 2010

FELCO SA: yeni, son derece hafif 80 cm çift kollu makaslar

Geneveys-sur-Coffrane (Eylül 2010) - FELCO SA, beklentisi yüksek profesyonel kullanıcıların bile tüm isteklerine yanıt verebilecek iki yeni çift kollu makası piyasaya çıkarıyor. FELCO tasarımcıları, tüm tecrübelerini ve bilgi birikimlerini, maksimum kesme gücüne sahip son derece hafif çift kollu makasları üretmek ve bunların tasarımını FELCO'yla özdeşleşen kalite ve verimlilikle birleştirmek için kullandılar. Bu makasların piyasaya çıkmasıyla birlikte, budama ve kesme aletlerinde dünya lideri olan FELCO büyük dalların budanması ve özellikle meyve bahçeleri için ideal bir çözüm sunarak ürün aralığını geliştirmiş oldu.

FELCO'nun ürün aralığını iki elli budama bıçaklarıyla geliştirmek istemesinin temelinde ise, profesyonel müşteri veri tabanından alınan geri bildirimler yatıyor. Bu iki yeni model son derece hafif, kullanımı çok kolay ve oldukça verimli özellikleriyle dikkat çekiyor. Yeni aletlerin öne çıkan özelliklerinden biri de, operatörün özellikle olgun meyve ağaçlarının budanması gibi yoğun budama işlerinde karşılaştığı omuz ve kol ağrılarını oldukça azaltması. Bu aletler, ormancılık işleri için de son derece uygun.

80 cm uzunluktaki yeni çift kollu makaslar 40 mm'ye kadar çapa sahip dalların kesilmesini kolaylaştırmaktadır. Makaslar, yüksek dirençli alüminyum alaşımdan mamul boru şeklinde saplara ve kesme eforunu azaltan kam-manivela sistemine sahiptir. Sistem, 1.6x kaldıraç oranına sahiptir. Sertleştirilmiş çelik bıçak, temiz, kesin ve doğru bir kesim elde edilmesi amacıyla yüksek kaliteli dövme alüminyum örs ile birlikte çalışır.

İki yeni model, kesme başlarının şekli bakımından birbirlerinden ayrılır: FELCO 230 modeli, kesim noktasına kolay erişim sağlayan düz ve konik biçimli bir örsle donatılmıştır; FELCO 231 modeli ise, oluklu bir bıçağa ve dalı kesme eksenine yakın tutan kavisli bir örse sahiptir; bu, geri tepmeyi önler ve kesme işini kolaylaştırır.

Her iki model de kaymaz saplıdır ve kesme işinin sonunda parmakların sıkışmasını önleyen özel bir stoper sistemine sahiptir. Tüm FELCO aletleri gibi, FELCO 230 ve FELCO 231 modelleri eksiksiz yedek parça desteğine sahiptir.

Daha fazla bilgi için:
- Medya (Basın): Patricia Borloz: Tel: +41 328 581 449
- Diğer sorular: Ülkenizdeki bir FELCO yetkilisiyle irtibat kurmak için: Bize ulaşın