01 May 2019

NEW FELCO 14 & FELCO 15

FELCO 14 a FELCO 15: dva nové modely kompaktních nůžek, pohodlných do ruky a nepřekonatelně výkonných. Dodávají se s pevnou rukojetí (FELCO 14) nebo s rukojetí otočnou (FELCO 15) a jsou vhodné zejména pro malé ruce, ale nejen pro ně.

Profesionálové i amatéři s vysokými nároky naleznou v nůžkách FELCO 14 a FELCO 15 jedinečné know-how naší značky, co se týče ergonomie, odolnosti a vynikajícího zpracování. Tyto dva nové modely nůžek jsou neobyčejně kompaktní a pohodlné do ruky a představují vysoce účinné řešení pro stříhání vegetace až do průměru 18 mm ve všech typech prostředí.

Díky specifické geometrii střihací hlavice, pro kterou je charakteristické lehce zahnuté ostří, zaručují nůžky FELCO 14 a FELCO 15 silný a zároveň šetrný řez. Optimalizované zakřivení protiostří umožňuje zachytit větev co nejblíže k ose a zabraňuje proklouznutí. Moderní a zároveň vytříbený design obou nástrojů zaručuje velmi lehkou manipulaci a snadný přístup k prořezávaným větvím. Rukojeti z kovaného hliníku (doživotní záruka) jsou lehké a robustní a jejich tvar zaručuje dobrý úchop. Propracovaná ergonomie nůžek, zkosená střihací hlavice a dorazy s tlumicím účinkem zajišťují velmi pohodlné užívání i při nejnáročnějších pracích, přičemž snižují namáhání zápěstí a ruky. Nůžky FELCO 14 a FELCO 15 mají ostří a protiostří z kalené oceli vysoké kvality. Práci usnadňuje odstřihovač drátů a drážka pro odvod šťáv, mikrometrický systém zase umožňuje jemné a přesné seřízení a utažení nástroje. Stejně jako všechny zahradnické nůžky FELCO mají i modely FELCO 14 a FELCO 15 vyměnitelné díly. Tento účelný systém výměny dílů dává nový život použitým nástrojům a prodlužuje tak jejich životnost.

„V reakci na poptávku na trhu a ve spolupráci s našimi profesionálními uživateli v terénu jsme vyvinuli dva typy malých, vysoce výkonných a lehkých nůžek. Doplňují náš sortiment FELCO a nabízejí alternativu pro osoby, které mají malé ruce nebo si přejí kompaktní a lehce ovladatelné nůžky. Nůžky FELCO 14 a FELCO 15 jsou propracované do nejmenších detailů, vyrobené s využitím zcela obnovitelných energií a podle našich standardů kvality a uživatelé je ocení zejména při ořezávání v sadech, zahradách, na vinicích či ve školkách a při údržbě parků a zahrad,“ dodává Stephan Kopietzki, ředitel pro komerční strategii a vývoj společnosti FELCO.