01 May 2019

NEW FELCO 14 & FELCO 15

FELCO 14 i FELCO 15: dwa nowe modele kompaktowych, poręcznych i niezwykle wydajnych sekatorów. Dostępne z uchwytem stałym (FELCO 14) lub obrotowym (FELCO 15), świetnie nadają się do małych dłoni... Ale nie tylko.

Wymagający profesjonaliści i amatorzy znajdą w modelach FELCO 14 i FELCO 15 wszystkie osiągnięcia marki w dziedzinie ergonomii, niezawodności i kontroli procesu produkcji. Te niezwykle kompaktowe i poręczne nowe sekatory to doskonałe narzędzia do cięcia roślin o średnicy do 18 mm w każdym środowisku.

Dzięki specjalnej geometrii głowicy tnącej, charakteryzującej się lekko zakrzywionym ostrzem, FELCO 14 i FELCO 15 zapewniają jednocześnie delikatne i mocne cięcie. Zoptymalizowana krzywizna kowadełka utrzymuje gałąź bliżej osi i zapobiega jej zsunięciu. Nowoczesny i dopracowany projekt tych dwóch narzędzi gwarantuje doskonałą łatwość obsługi i bezproblemowy dostęp do gałęzi. Uchwyty z kutego aluminium (dożywotnia gwarancja) są lekkie i solidne, a ich kształt zapewnia wygodne trzymanie. Dopracowana ergonomia sekatora, kątowa głowica tnąca oraz obecność amortyzatorów zapewniają duży komfort użytkowania, nawet podczas najtrudniejszych prac, przy jednoczesnym zmniejszeniu napięcia nadgarstka i dłoni. FELCO 14 i FELCO 15 wyposażone są w ostrze i kowadełko wykonane z wysokiej jakości hartowanej stali. Przecinak do drutu i rowek ściekowy ułatwiają pracę, a system mikrometryczny umożliwia precyzyjną regulację mocowania narzędzia. Jak we wszystkich sekatorach FELCO, elementy FELCO 14 i FELCO 15 są wymienne. Pomysłowy system części zamiennych oferuje zużytym narzędziom drugą młodość i przedłuża ich okres użytkowania.

„W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku i we współpracy z naszymi użytkownikami profesjonalnymi w terenie opracowaliśmy dwa małe, lekkie i wydajne sekatory. Uzupełniają one ofertę FELCO, zapewniając alternatywę dla osób o małych dłoniach lub szukających kompaktowego i poręcznego sekatora. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, wykonane przy użyciu w pełni odnawialnych energii i zgodnie z naszymi normami jakości, modele FELCO 14 i FELCO 15 świetnie sprawdzą się przy pracach w sadownictwie, ogrodnictwie, uprawie winorośli, szkółkach leśnych i pielęgnacji parków i ogrodów” - dodaje Stephan Kopietzki, dyrektor ds. handlu i marketingu firmy FELCO.