Ładuję...
16 Nov 2017

Firma FELCO przedstawia nowy wielofunkcyjny sekator FELCO 211, dostępny w trzech długościach.

Nowa gama narzędzi pozwala na efektywne cięcia gałęzi roślin o grubości nawet 35 mm. Lekki, ergonomiczny i wydajny sekator FELCO 211 jest szczególnie polecany w sadownictwie, ogrodnictwie, winiarstwie, a także przy pielęgnacji parków i ogrodów.

Głowica tnąca z ostrzem o zmiennej krzywiźnie pozwalająca mocniej przytrzymywać gałąź i zapewnić większą siłę cięcia stanowi niewątpliwie innowacyjny element sekatora FELCO 211. Inżynierowie firmy FELCO zoptymalizowali również zagięcie kowadełka w taki sposób, aby umożliwić ustawianie gałęzi jak najbliżej osi cięcia i dzięki temu uzyskanie maksymalnego efektu dźwigni. To przemyślane rozwiązane ułatwia cięcie najtwardszych gałęzi bez zwiększania wysiłku dla użytkownika.

Sekator FELCO 211, produkowany z wykorzystaniem technologii szwajcarskiej marki i w oparciu o energię w pełni odnawialną, wyposażono w wysokiej jakości ostrza ze stali hartowanej i kowadełka ze stali kutej. Te komponenty gwarantują, że narzędzie jest solidne, sztywne i że będzie miało długą żywotność. Rurki wytworzono z odlanego jednego kawałka aluminium, a zastosowanie innowacyjnego profilu w kształcie „I” daje im maksymalną odporność na zużycie. Lekki sekator dostępny jest trzech długościach: 40 cm, 50 cm oraz 60 cm.

Sekator FELCO 211 charakteryzuje się dopracowanym wzornictwem łączącym w sobie siłę cięcia i wygodę użytkowania. Ramiona sekatora pokryto powłoką przeciwpoślizgową, która zapewnia komfortowy i prawidłowy chwyt. Giętkie, gumowe sprężyny amortyzujące zmniejszają naprężenie w końcowej fazie cięcia, a powłoka przeciwprzyczepna (antyadhezyjna) ułatwia pracę. Wreszcie, opisując to narzędzie o wysokiej precyzji, nie można zapomnieć o systemie mikrometrycznym, który zapewnia łatwą regulację głowicy tnącej.

Sekator FELCO 211 produkowany jest w fabryce Geneveys-sur-Coffrane w Szwajcarii i będzie dostępny w sprzedaży jesienią 2017 r. w dotychczasowych punktach sprzedaży produktów tej marki. Dostępne będą także części zamienne, gwarantujące długą żywotność sekatora, podobnie jak w przypadku wszystkich innych narzędzi FELCO.

Sekator FELCO 211 został opracowany z myślą o profesjonalnych użytkownikach, wykonujących podczas sezonu setki cięć, nierzadko o dużej trudności. Konstrukcja sekatora FELCO 211 oparta o lekkie rurki jest jednocześnie niezwykle trwała i umożliwia łatwe i wygodne cięcie grubych gałęzi. Dzięki wprowadzeniu do sprzedaży tego sekatora, dostępnego w trzech rozmiarach, poszerzamy naszą gamę produktów, stając się tym samym ważnym graczem na rynku narzędzi ręcznych”, oznajmia Stephan Kopietzki, dyrektor ds. handlu i marketingu firmy FELCO.