Ładuję...
13 Jul 2013

Dzięki obrotowym uchwytom narzędzia są teraz bardziej przyjazne i wygodniejsze dla użytkownika.

Firma FELCO poprawiła ergonomię FELCO 7, FELCO 10, FELCO 12 oraz FELCO 50, aby zapewnić łatwiejszy i bardziej komfortowy chwyt.

Światowy lider znany z jakości swoich narzędzi do cięcia i przycinania, szwajcarska firma FELCO skupia się na polepszaniu ergonomii jednoręcznych nożyc do przycinania, do których należą modele FELCO 7, 10, 12 oraz 50 w "linii zielonej”. Firma ta próbuje przesunąć granicę doskonałości poprzez obrotowe uchwyty, które wspierają ruch ręki, jednocześnie gwarantując doskonały komfort w czasie użytkowania nożyc do przycinania. Narzędzia te są zaprojektowane przede wszystkim dla profesjonalistów pracujących w dziedzinach takich jak hodowla drzew i krzewów, ogrodnictwo lub uprawa winorośli, ale mogą być również użytkowane przez wymagających amatorów. Wszystkie nowe modele zostaną wprowadzone do sprzedaży od września.

Zastosowane ulepszenia zwiększyły komfort nożyc FELCO 7, FELCO 10, FELCO 12 oraz FELCO 50. Główna zamiana opiera się na wyborze elastomeru (gumy) pokrywającego obrotowy uchwyt, który jest miększym i bardziej przylegającym materiałem niż stosowany dotychczas polimer. Dodatkowo geometria uchwytów aluminiowych modeli FELCO 7, 10 oraz 50, została ponownie przeanalizowana, aby polepszyć ergonomię i wydajność nożyc do przycinania.

O unikalności firmy FELCO stanowi trwałość jej produktów. Aluminiowe uchwyty nożyc do przycinania mają dożywotnią gwarancję. Dodatkowo projektanci zapewnili, aby nowe części zamienne, włącznie z obrotowymi uchwytami były kompatybilne ze starszymi narzędziami.