Ładuję...
05 May 2013

FELCO 820 to kompletne rozwiązanie do cięcia

Opracowany w samym sercu ‘doliny zegarków’, całkowicie nowy akumulatorowy przenośny sekator FELCO 820 jest przeznaczony dla sadownictwa, prac leśnych, pielęgnacji krzewów ozdobnych, może być używany przez ogrodników w parkach i w ogrodach. Poniżej znajduje się szczegółowy opis tego wieloczynnościowego narzędzia.

Akumulatorowy przenośny sekator FELCO 820 jest najnowszym produktem firmy FELCO. W całości zaprojektowany i wyprodukowany w Szwajcarii w Neuchâtel w samym sercu przemysłu produkcji zegarków. Z dumą nosi logo ‘Swiss made’ (wyprodukowane w Szwajcarii).

Wymagania projektowe były proste: dostarczyć klientom Szwajcarskiej firmy mocny, szybki, niezawodny i wieloczynnościowy sekator elektryczny. Dzięki tej wszechstronności FELCO 820 jest idealny dla różnych zastosowań: od uprawy drzew po leśnictwo, nie zapominając o pracach ogrodowych i w parkach, architekturze krajobrazu oraz pielęgnacji krzewów. FELCO 820 to doskonałe narzędzie do wszystkich typów cięcia.

Właściwości FELCO 820

Średnica cięcia od 1 do 45 mm, którą zapewnia FELCO 820 jest nieporównywalna i niespotykana na rynku

Zapewnia czyste i dokładne cięcie niezależnie od średnicy. Wspomaga szybkie gojenie drewna FELCO 820 to zdrowsze rośliny. Dodatkowo zakrzywiona głowica tnąca sprawdza się doskonale przy pracy na wysokości: drewno nie jest pociągane do tyłu w czasie cięcia. Szybkie otwieranie i zamykanie zapewnia oszczędność cennego czasu.

Tryb krok po kroku umożliwia dokładną kontrolę ruchu ostrza w zależności od siły wywieranej na spust, zarówno w czasie otwierania jak i zamykania. Dzięki temu łatwiej się poruszać pomiędzy gałęziami.

Sekator FELCO 820 jest wyposażony w znaczącą innowację – poprzez dwukrotne naciśnięcie spustu można aktywować tryb otwierania ostrza do połowy, co pozwala oszczędzać czas w trakcie cięcia cienkich i średnich gałęzi. Ten nowy tryb pozwala także chwytać większe średnice, dzięki czemu nie ma konieczności ciągłego zmieniania sekatora elektrycznego na piłę!

Dzięki trybowi gotowości, przenoszenie sekatora oraz akcesoriów do cięcia (np. drabina, uprząż...) odbywa się całkowicie bezpiecznie.

Lekki i smukły akumulator oferuje optymalny komfort i dużą pojemność. Sekator może być używany zarówno z dwoma jak i z jednym akumulatorem, operator może nosić tylko tyle ile jest konieczne do wykonania danej pracy. Uprząż zapewnia swobodę ruchów jest łatwa w regulacji operator może ją łatwo dopasować do swojego ciała. Przenośny system zasilania (z akumulatorami) jest w pełni kompatybilny z FELCO 800 i FELCO 810.

Kabel łączący sekator z akumulatorem jest bardzo miękki dla bezpieczeństwa najlepiej przełożyć go w rękawie kurtki. Jest on wystarczająco długi i umożliwia pracę prawą lub lewą ręką. Niezależnie od tego czy jesteś prawo czy lewo ręczny lub potrzebujesz zmienić rękę podczas pracy FELCO 820 gwarantuje maksymalną wszechstronność w każdej sytuacji.

Bardzo lekkie i płaskie baterie można naładować w ciągu 2 godzin. Przemyślany system typu Kers (stosowany w Formule 1) zapewnia oszczędność energii zużywanej w czasie zamykania ostrza i wydłuża czas pracy sekatora FELCO 820 o ponad 10%. Gniazdo USB umożliwia ładowanie na przykład telefonu komórkowego lub odtwarzacza MP3.

Obudowa z kutego aluminium zapewnia sekatorowi niespotykaną wytrzymałość i trwałość. Dodatkowo zaawansowany system gwarantuje odporność na brud i inne zanieczyszczenia powstające w czasie cięcia.

Do tego wszystkiego możemy dodać szybką i łatwą konserwację, zintegrowany wyświetlacz pokazujący wiele użytecznych informacji np. poziom naładowania akumulatora, ilość cięć, komunikaty o usterkach itd. Śruba smarująca zapewnia smarowanie oraz redukuje zużycie. Walizka do przechowywania znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria do konserwacji sekatora. Bez wątpienia najnowszy produkt opracowany przez FELCO w Geneveys-sur-Coffrane jest czymś więcej niż tylko elektrycznym sekatorem, stanowi on prawdziwe i kompletne rozwiązanie do cięcia!