01 Sep 2010

FELCO SA: nowe, superlekkie noże do okrzesywania 80 cm

Geneveys-sur-Coffrane (wrzesień 2010) - FELCO SA wypuszcza dwa nowe modele noży do okrzesywania, spełniające życzenia nawet najbardziej wymagających profesjonalistów. Projektanci FELCO wykorzystali swoje doświadczenie i wiedzę w celu wyprodukowania superlekkich noży do okrzesywania o maksymalnej sile cięcia, przy czym wzornictwo cechuje się jakością i skutecznością kojarzoną z firmą FELCO. Dzięki tej premierze światowy lider w produkcji narzędzi do przycinania poszerza swój asortyment, dostarczając idealne rozwiązanie do przycinania konarów, szczególnie przydatne w sadach.

Decyzja firmy FELCO w kwestii poszerzenia asortymentu sekatorów dwuręcznych podjęta została na skutek informacji uzyskanych od od klientów-profesjonalistów. Dwa nowe modele są wyjątkowo lekkie, bardzo łatwe w obsłudze i nadzwyczaj wydajne. Kluczową cechą nowych narzędzi jest zmniejszenie wysiłku w ramionach i barkach operatora, szczególnie podczas intensywnych prac, takich, jak przycinanie dojrzałych drzew owocowych. Narzędzia są ponadto dostosowane do prac w leśnictwie.

Nowe noże do okrzesywania mają 80 cm długości, i ułatwiają pracę przy przycinaniu gałęzi o średnicy 40 mm. Wyposażone są w cylindryczne uchwyty wykonane z wysokoodpornego stopu aluminium, oraz w pomysłowy system krzywek i dźwigni, który zmniejsza wysiłek podczas cięcia. Ten system zapewnia przełożenie dźwigni o wartości 1,6x. Ostrza z hartowanej stali współpracują z wysokiej jakości kowadełkiem wykonanym z kutego aluminium, co zapewnia gładkie i dokładne cięcie.

Modele różnią się kształtem głowic tnących: FELCO 230 wyposażony jest w proste, stożkowane kowadełko zapewniające łatwy dostep do strefy cięcia; FELCO 231 ma ostrze z zagłębieniem oraz zakrzywione kowadełko, które chwyta gałąź w pobliżu punktu podparcia głowicy; zmniejsza to opory i ułatwia pracę.

Obydwa modele mają uchwyty antypoślizgowe i są wyposażone w system blokad zapobiegający zakleszczeniu palców pod koniec cięcia. Podobnie jak do wszystkich narzędzi FELCO, do modeli FELCO 230 i FELCO 231 dostępny jest pełen asortyment części zamiennych.

W celu uzyskania dalszych informacji:
- Media (prasa): Patricia Borloz: T +41 328 581 449
- Inne pytania: Aby odnaleźć osobę ds. kontaktów z firmą FELCO w Twoim kraju: Skontaktuj się z nami